Україна, Закарпатська обл. Ужгородський район с. Есень, вул. Петефі, 92.

Технології
Створюючи дерев'яний будинок, котедж, шале або дачу зі зрубу, ми будуємо для Вас не просто приміщення, а затишне і комфортабельне, екологічно чисте, добротне житло.

"Дикий канадський зруб " - що це таке?

При будівництві дерев'яних будинків існує кілька способів укладання дерев'яних стін, з'єднань кутів, підготовки матеріалу, використання специфічних інструментів, які в чомусь схожі один з одним. Це "руська", "норвежська", "канадська" рубки.

Традиційна руська рубка

В Росії та Україні традиційно найбільш поширений "руський" зруб, для якого характерне з'єднання "в чашу" ("в обло") - виїмку напівкруглої форми з пазом, вибрану на половину діаметра колоди. При рубці "в чашу" колоди укладаються таким чином, що кінці колод виступають за площину стіни приблизно на 20-40 сантиметрів. При укладанні колод "в чашу" колоди кладуться як чашею вниз, так і вгору - "в сідло". Однак у цього способу рубки є свій недолік - вага розподіляється в основному по пазах, а при висиханні утворюються щілини, які потребують періодичної конопатки.

Норвежська рубка

Більш поширеною у Європі є "норвежська рубка", в якій замість круглого лісу використовується лафет (полубрус) - рівно витесана з двох сторін колода, діаметром не менше 300 - 350 мм. Особливістю цього способу рубки є конструкція "чашки" прямокутної форми яка в міру усушки ущільнює стіни зрубу і усуває всі щілини. Все ж в цьому способі є один недолік - при усадці виникає більше тріщин ніж при рубці з цільної колоди, так, як при обробці порушується природна структура деревини.

Канадська рубка

Канадський зруб хоча і з'явився в Україні нещодавно, однак стає все більш популярним. Він поєднує в собі всі переваги "руського" і "норвезького" способів рубки, а саме: запозичивши з "руського" укладку стін цільними колодами, кути скріплюються "чашкою" особливої "трапецієподібної" форми, яка, як і в норвезькому способі в міру усушки ущільнює стіни зрубу і усуває всі щілини. Наше підприємство будує дерев'яні будинки, котеджі, шале, дачі, лазні виключно за методом "канадського зрубу" вручну, використовуючи при цьому високу кваліфікацію наших фахівців і інструменти від провідних європейських виробників.


Етапи будівництва дерев'яного будинку.

Процес створення дерев'яного будинку займає від 4 до 5 місяців і спочатку починається на території підприємства, що дозволяє найбільш якісно виконати розпил та обробку деревини, застосовуючи найсучасніші технології, що було б неможливо в "польових" умовах.

Першим етапом в створенні Вашого "зеленого" будинку після затвердження проекту є відбір колод карпатської ялини (смереки) який наші фахівці здійснюють безпосередньо на місці лісоповалу. Для створення рівних, довговічних і відповідаючих всім сучасним тенденціям архітектури стін будинку необхідні колоди які мають гарну щільністю, довжиною від 6 до 12 м і діаметром від 30 до 50 см.

Oчистка деревини

На наступному етапі доставлений на підприємство ліс обробляється вручну спеціальними канадськими рубанками для зняття кори. При цьому не пошкоджується зовнішній шар деревини, який бере участь в правильній фільтрації повітря внаслідок чого всередині будівлі створюється неповторний мікроклімат, прохолода влітку і тепло взимку, а також робить деревину більш стійкою і захищеною від впливу зовнішнього середовища.

Виїмка пазів

Після ошкурення лісу проводиться обмір і обрізка колод до потрібних розмірів. Надалі із застосуванням високоточних інструментів проводиться розмітка всіх пазів з'єднання, від якої залежить щільність стикування колод при складанні будинку. По завершенні виїмки пазів, місця зрізів шліфуються, що забезпечує закриття пір деревини та оберігає її від попадання вологи, а також захищає від шкідників.

Збірка стін дерев'яного будинку зі зрубу

Процес попередньої збірки дерев'яного будинку зі зрубу вимагає високої кваліфікації фахівців, так як, маючи різний діаметр стовбурів необхідно максимально точно розрахувати висоту і ширину стін звівши зазори між колодами до мінімуму. Під час складання і підгонки колод стін, кожна колода нумерується і проходить додатковий контроль, після чого будова розбирається і готується до транспортування.

Збірка дерев'яного будинку

Завершальним етапом є остаточне складання зрубаного будинку на місці замовника. Спочатку на готовий фундамент укладається гідроізоляція і кріпиться перший ряд колод (вінець) для якого на нашому підприємстві застосовується деревина дуба. Всі мінімальні зазори між колодами заповнюються натуральним ущільнювачем - льоном, який завдяки високоточної підгонці колод і застосованню методу "канадський зруб" абсолютно невидимий. У дверних і віконних отворах встановлюються підсилюючі елементи і розраховуються необхідні зазори з поправкою на майбутню усушку і усадку стін. У готових стінах прокладаються канали для електропроводки.

З метою захисту деревини від впливу шкідників і зовнішнього середовища здійснюється обробка антисептиком. Для цього використовується препарати ефективність яких перевірена на практиці і при тестуванні в багатьох країнах Європи. Обробка цими препаратами проводиться на всьому етапі будівництва в три рази: перший - при обробленні колод і виїмці пазів, другий - після первинної збірки, третій - при остаточному складанні.

Ми даємо гарантію на зруб протягом двох років і в подальшому завжди готові допомогти порадою по експлуатації, догляду та проведенні поточних ремонтних робіт, що позбавить Вас від помилок і забезпечить міцність і довговічність Вашого будинку на багато десятиліть.