Монтаж електропроводки в дерев'яному будинку.

    Однією з додаткових послуг що надається нашим підприємством для клієнтів є монтаж внутрішньої електромережі в дерев'яному будинку. Зроблений якісно, з дотриманням всіх норм і правил електромонтаж дозволить Вам не побоюватися пожежі від короткого замикання.

    На першому етапі визначається кількість і місця розміщення щита, розеток, вимикачів, світильників та інших побутових електроприладів, складається схема електромонтажу і проводиться розрахунок навантаження на проводку, який і визначає вибір перерізу провідника.

Кабель силовий, марки ВВГнг LS

     Електропроводка в дерев'яному будинку виконується дротом з подвійною ізоляцією : ВВГ нг LS (кабель силовий з мідними жилами , подвійною ізоляцією з пластикату зниженої пожежонебезпеки , що не поширює горіння , з низьким димо - і газовиділенням ) . Цей кабель призначений для установки в приміщеннях підвищеної пожежонебезпеки. Термін служби його складає близько 30 років.
Типове рішення у виборі провідника при монтажі електропроводки це трьохжильний кабель з мідними жилами перетином 1.5 мм для освітлення і перетином 2.5 мм для розеткових груп.

     На наступному етапі вибирається спосіб електромонтажу . Існує два способи укладання внутрішньої електропроводки : прихована і відкрита . Прихована прокладається усередині стін , підлог , фундаменту , перекриття , а також по перекриттях підлоги або безпосередньо під знімною підлогою . При відкритому способі укладання електропроводка прокладається по поверхні стель , стін та інших будівельних елементів будинку. З цих способів , відкрита електропроводка є більш пожежобезпечною і більш оптимальною в ціні.

Кабель-канал для укладання дротів

     Отже, розглянемо відкритий спосіб установки проводів та кабелів. У дерев'яному будинку зі зрубу внутрішню відкриту електропроводку можна прокладати двома способами. Перший – розміщення проводів відкрито, на фарфорових ізоляторах ( стиль ретро). Другий (сучасний) передбачає прокладку проводів в коробах, гофрованих ПВХ трубах , плінтусах з кабель - каналом, жорстких ПВХ трубах, металлорукавах або металевих трубах. З позиції дизайну найбільш прийнятним при такому способі є прокладання проводів у коробах ПВХ , так як, можна легко підібрати короба які за кольором або структурою будуть гармонійно виглядати на дерев'яній стіні. Монтаж розеток і вимикачів при цьому способі виконується на стінах, але обов'язково між ними і стіною повинна стояти прокладка з негорючого матеріалу.

Прокладка проводів в металевих трубах

     При прихованій прокладці дозволяється прокладати проводи та кабель в гофрованих або жорстких трубах ПВХ, металлорукавах попередньо відокремлюючи їх від деревини шаром негорючих матеріалів (азбест, цемент). Але найкращим варіантом з боку пожежної безпеки в цьому випадку є прокладання проводів у мідних трубах, товщина стінок яких, безпосередньо залежить від розміру діаметра і матеріалу провідника. Також прокладка проводів через дерев'яну стіну або перегородку виконується через металеві труби, краї яких повинні відходити від стіни не менше ніж на 10 мм і для запобігання перетирання проводів і пошкодження ізоляції повинні мати пластикові втулки. Розетки і вимикачі при цьому способі монтуються у поглиблені в стіни металеві коробки.

    Підводячи підсумок, хочеться сказати, що монтаж електропроводки в дерев'яному будинку зі зрубу за ціною обходиться дорожче, ніж в будинку з цегли, так як ця робота вимагає більш ретельного, точного і висококваліфікованого виконання. Лише правильно вироблений розрахунок навантаження, використання якісних матеріалів і засобів захисту, повна локалізація проводки для захисту її від механічних пошкоджень і дії зовнішніх факторів дозволять Вам, не турбується про збереження Вашого будинку.


Новини сайту

  Реалізовано проект Свято-Троїцької церкви в с.Поселянівка, Кіровоградської області.
проект церкви

Контакти

Україна,
Закарпатська область,
Ужгородський район,
с. Есень,
вул. Петефі,  92.
тел. (0312) 71-66-71
м.т.+38(097)6477257
       +38(050)5582491