Канадський зруб - метод рубки, що увібрав в себе все краще з існуючих
у наш час технологій дерев'яного домобудівництва.

"Дикий канадський зруб " – що це таке?

     При будівлі дерев’яних будинків існує кілька способів укладання колод стін, з'єднань кутів, підготовки матеріалу, використання специфічних інструментів, які в чомусь схожі один з одним. Це "російська", "норвежська", "канадська" рубки.

Традиційна російська рубка

    В Росії та Україні традиційно найбільш поширений "російський" зруб, для якого характерне з'єднання "в чашу" ("в обло") - виїмку напівкруглої форми з пазом, вибрану на половину діаметра колоди). При рубці "в чашу" колоди укладаються таким чином, що кінці колод виступають за площину стіни приблизно на 20-40 сантиметрів. При укладанні колод "в чашу" колоди кладуться як чашею вниз, так і вгору - "в сідло". Однак у цього способу рубки є свій недолік - вага розподіляється в основному по пазах, а при всиханні утворюються щілини, що вимагають періодичної конопатки.

Норвежська рубка

     Більш поширена в Європі "норвежська рубка", Більш поширена в Європі "норвезька рубка", в якій замість круглого лісу використовується лафет (напівбрус) - рівно витесана з двох сторін колода, діаметром не менше 300 - 350 мм. Особливістю цього способу рубки є особлива конструкція "чашки" прямокутної форми яка в міру усушки ущільнює стіни зрубу і усуває всі зазори. Все ж таки в цьому способі є один недолік - при усадці виникає більше тріщин ніж при рубці з цілісного колоди, так, як при обробці порушується природна структура деревини.

Канадська рубка

     Канадський зруб хоча і з'явився в Україні нещодавно, однак стає все більш популярним. Він поєднує в собі всі переваги "російського" і "норвезького" способів рубки, а саме: запозичивши з "російського" укладання стін цільними колодами, кути ж скріплюються "чашкою" особливої "трапецієподібної" форми, яка, як і в норвезькому способі в міру усушки ущільнює стіни зрубу і усуває всі зазори. Наше підприємство будує дерев'яні будинки, котеджі, шале, дачі, лазні виключно за методом "канадського зрубу" вручну, використовуючи при цьому високу кваліфікацію наших фахівців та інструменти від провідних європейських виробників.


Будівництво дерев'яного будинку.

      Процес створення дерев’яного будинку займає від 4 до 5 місяців і спочатку починається на території підприємства, що дозволяє найбільш якісно виконати обробку деревини, застосовуючи найсучасніші технології, що було б неможливо в "польових" умовах.

     Першим етапом у створенні Вашого "зеленого" будинку після затвердження проекту є відбір колод карпатської ялини (смереки) який наші фахівці здійснюють безпосередньо на місці лісоповалу. Для створення рівних, довговічних стін будинку що відповідають усім сучасним тенденціям архітектури необхідні колоди які мають гарну щільністю, довжиною від 6 до 12 м і діаметром від 30 до 50 см.

очистка деревини

На наступному етапі доставлений на підприємство ліс обробляється вручну спеціальними канадськими рубанками для зняття кори. При цьому не пошкоджується зовнішній шар деревини, який бере участь в правильній фільтрації повітря внаслідок чого всередині будови створюється неповторний мікроклімат, прохолода влітку і тепло взимку, а також робить деревину більш стійкою та захищеною від впливу зовнішнього середовища.

Дерев'яний будинок із зрубу

     Після ошкурювання лісу проводиться обмір і обрізка колод до потрібних розмірів. Надалі із застосуванням високоточних інструментів проводиться розмітка всіх пазів з'єднання, від точності якої залежить стиковка колод при складанні будинку. По завершенні виїмки пазів, місця зрізів шліфуються, що забезпечує закриття пір деревини і таким способом оберігає її від попадання вологи, а також захищає від шкідників.

 Дерев'яний будинок зі зрубу

    Процес первинного складання дерев'яного будинку зі зрубу вимагає високої кваліфікації фахівців, так як, маючи різний діаметр деревних стовбурів необхідно максимально точно розрахувати висоту і ширину стін звівши зазори між колодами до мінімуму. У ході складання і підгонки колод стін, кожна колода нумерується і проходить додатковий контроль, після чого будова розбирається і готується до транспортування.

 Дерев'яний будинок зі зрубу

Завершальним етапом є остаточне складання - монтаж будинку на місці замовника. На початковому етапі на готовий фундамент укладається гідроізоляція і кріпиться перший ряд колод (вінець) для якого на нашому підприємстві застосовується деревина дуба. Всі мінімальні зазори між колодами заповнюються натуральним ущільнювачем - льоном, який завдяки високоточної підгонці колод і методу "канадський зруб" абсолютно невидимий. У дверних і віконних отворах встановлюються підсилюючі елементи і розраховуються необхідні зазори з поправкою на майбутню усушку і усадку стін. У готових стінах прокладаються канали для електропроводки.
     З метою захисту деревини від впливу шкідників і зовнішнього середовища здійснюється обробка антисептиком. Обробка даним препаратом проводиться на всьому етапі будівництва три рази: перший - при обробленні колод і виїмці пазів, другий - після первинної збірки, третій - при остаточній збірці.
     Ми даємо гарантію на зруб - два роки і надалі завжди готові допомогти порадою по експлуатації, догляду та проведенню поточних ремонтних робіт, що позбавить Вас від помилок і забезпечить міцність і довговічність будинку на багато десятиліть.


Google+

Новини сайту

  Реалізовано проект Свято-Троїцької церкви в с.Поселянівка, Кіровоградської області.
проект церкви

Контакти

Україна,
Закарпатська область,
Ужгородський район,
с. Есень,
вул. Петефі,  92.
тел. (0312) 71-66-71
м.т.+38(097)6477257
       +38(050)5582491